Терор органів: торфовидобувники просять втрутитись Президента

Держава у вигляді репресивного апарату силових і перевіряючих структур влаштувала торфовидобувникам справжній терор. Поруч і фальсифікованими та замовними справами з боку прокуратури та МВС, в яких шахтарів звинувачують у незаконному видобутку торфу на державних землях для державного заводу, додався ще й терор управління Держпраці в Чернігівській області. Її керівник, колишній силовик часів Януковича, взагалі вимагає через суд зупинки роботи двох торфозаводів.

Голова профспілки державного підприємства «Чернігівторф» Андрій Страхов публічно звернувся до Президента України Володимира Зеленського з проханням захистити два останні торфозаводи на Чернігівщині.

«Володимире Олександровичу, змінюються президенти й уряди, але мафія та кремлівська агентура продовжують робити свою чорну справу, продовжують руйнацію торфогалузі. Цього разу вони хочуть знищити останні торфозаводи на Чернігівщині через силові відомства – прокуратуру, МВС, СБУ та Держпраці. Керівник останнього взагалі хоче зупинити роботу наших заводів! Оце так вони дослухались до Ваших закликів про створення в кожній області по одному заводу. На Чернігівщині їх два і їх хочуть знищити! Знищити, щоб завести на енергетичний ринок області низькоякісне російське вугілля і прибрати до рук безцінні родовища, що належать державі, а отже – українському народу!», – сказав у своєму зверненні до Глави держави представник профспілки гірників.

Формальною причиною, за якою керівник управління Держпраці в Чернігівській області хоче зупинити роботу заводів, є порушення безпеки праці. А яка може бути безпека праці на заводах, які старші за Україну і в які останні 20 років держава не вкладала ні копійки?

Цинізму в цій ситуації додає й те, що минулі роки, коли на підприємство зайшли ставленики міненерго, перевіряючи органи не бачили жодних порушень, а прокуратура досі не розслідує справи про завдані торфозаводам горе-управлінцями багатомільйонні збитки.

Шахтарі бачили все: були рейдери, набіги, спроби захопити донецькими бандюками, були фальшовані продажними силовиками кримінальні справи, але щоб так нахабно вимагати зупинки виробництва – таке вперше!

Що означатиме для Чернігівщини зупинка виробництва торфу?

По-перше, існує велика ймовірність того, що заводи більше ніколи не запрацюють. Трудові колективи, сім’ї залишаться без роботи, а селища без соціально відповідального бізнесу.

По-друге, більшість громад у зв’язку з подорожчанням газу, перейшли на тверде паливо. Цього року оголошені тендери на закупівлю десятків тисяч тонн торфобрикету. Якщо заводи стануть, громадам загрожує зрив опалювального сезону.

По-третє, відсутність на паливно-енергетичному ринку місцевого палива змусить громади закуповувати російське і донецьке вугілля, на якому подейкують, сидять силовики.

Тож саме боротьба за енергетичний ринок Чернігівщини і є справжньою причиною чергових спроб знищення торфогалузі.

Чому силовики Януковича?

Діючий начальник Управління Держпраці у Чернігівській області Глущенко Микола Павлович – уродженець сонячного Криму, який незважаючи на свій вік (йому всього 37 років) зробив стрімку кар’єру в органах МВС при Януковичу і продовжує професійно зростати при Зеленському.

З 09.2001 по 11.2015 роки – служба в Головному управлінні МВС України в Київській області.

З 11.2015 по 11.2016 роки – служба в Головному управлінні Національної поліції в Київській області.

Тож цілком логічно пов’язати наступ на непокірних шахтарів Чернігівщини вже не через банду групування, а через силові органи, адже в усіх випадках задіяні або діючі, або відставні службовці. Якщо силовикам Януковича вдасться зупинити виробництво, то це означатиме остаточне знищення місцевого виробника на догоду енергетичним монополіям та російському вугіллю. Чернігівська обласна рада та Чернігівська ОДА мають НЕГАЙНО втрутитись в ситуацію та зупинити свавілля силовиків.

Ми ж можемо побажати мужнім робітникам не здаватись, бо як заповідав великий каменяр . Іван Франко: «Лупайте сю скалу! Нехай ні жар, ні холод

Не спинить вас! Зносіть і труд, і спрагу, й голод,

Бо вам призначено скалу сесю розбить».

Віталій НАЗАРЕНКО, газета “Чернігівщина”

Фото автора