Чернігівська обласна рада просить Зеленського віддати торфозаводи громадам

Депутати Чернігівської обласної ради під час 18-тої сесії сьомого скликання ухвалили звернення до Президента України Володимира Зеленського щодо передачі цілісного майнового комплексу державного підприємства «Чернігівторф» у спільну власність територіальних громад, сіл, селищ та міст Чернігівської області.

З відповідною ініціативою виступив заступник голови Чернігівської обласної ради Арсен Дідур. Увесь депутатський корпус під час голосування був одностайним і проголосував «ЗА».

Наводимо частину тексту зі звернення:

«Ми, депутати Чернігівської обласної ради, вкрай стурбовані ситуацією, що склалася в торфовидобувній галузі України та виходимо з ініціативою здешевлення енергоносіїв. Одним із найдешевших і найякісніших видів палива є торф.

Заводи, що входять до структури ДП «Чернігівторф», останні роки вимушені працювати у вкрай складних умовах. Професійна спілка торфовидобувників Чернігівщини переконана – останнє десятиліття відбувається цілеспрямоване знищення галузі. Попри шалений попит на продукцію держпідприємств, держава не зацікавлена у їх подальшому розвиткові.

… Враховуючи нинішню податкову політику по відношенню до державних підприємств, за якої 90% прибутку забирають «на гору», залишаючи на місцях лише кошти на захищені статті, та, позбавляючи підприємства можливостей для розвитку, просимо ініціювати перед Кабінетом Міністрів України ухвалення спеціальної державної програми підтримки торфовидобувної галузі та передачі із державної власності у спільну власність територіальних громад, сіл, селищ та міст Чернігівської області цілісного майнового комплексу державного підприємства «Чернігівторф».

Передача у власність торфозаводів надасть поштовх для залучення коштів обласного бюджету та інших джерел у розвиток галузі, оновлення виробничо-технічної бази підприємств та вирішення питання забезпечення місцевим, більш дешевим паливом, населення, соціальну сферу та інші підприємства».

Відповідне звернення вже направлено до офісу Президента України. У свою чергу Арсен Дідур подякував всьому депутатському корпусу за розуміння і підтримку галузі.

 

«Враховуючи надважливість даних питань, дякую депутатському корпусу за їхню одностайну підтримку. Не маю сумніву, що спільна думка депутатів Чернігівської обласної ради буде врахована і спонукає органи державної влади до активних та рішучих дій у відповідь», – наголосив заступник голови облради.

 

Нагадаємо, раніше Чернігівська обласна рада направляла аналогічні звернення до Адміністрації Петра Порошенка та главі Кабміну Володимиру Гройсману. З подібними зверненнями виступала і низка виконавчих органів територіальних громад, де розташовані торфозаводи. Реакції на відповідні звернення не було ні від Порошенка, ні від Гройсмана.

 

За інформацією «Смолинського торфозаводу» філії ДП «Чернігівторф»