Голова Чернігівської ОДА Олександр Мисник звернувся до міністра енергетики з приводу ситуації на ДП «Чернігівторф»

Очільник Чернігівської облдержадміністрації Олександр Мисник направив листа у Міністерство палива та енергетики з проханням надати інформацію щодо перспектив, термінів та обсягів фінансування технічного переоснащення підприємства «Чернігівторф».

«Пояснив Міністру Ігорю Насалику, що виробничі потужності «Чернігівторфу» давно відпрацювали свій ресурс і потребують негайної модернізації. Чернігівські торфовики самотужки зробити цього не можуть. Це і стало причиною виникнення кризової ситуації на підприємстві», – написав з приводу ситуації на ДП «Чернігівторф» у себе на сторінці Олександр Мисник.

Торкнувся керівник виконавчої гілки влади в області і питання кандидатури директора «Чернігівторфу», яку востаннє обговорювали на спільній нарадй в ОДА з гендиректором «Укрторфу» Андрієм Озерчуком та колективом підприємства.

«Нажаль, сторони так і не знайшли компромісного рішення щодо претендента на цю посаду, тож підбиратимемо іншу кандидатуру», – пояснив керівник Чернігівської ОДА.  

Він також додав, що повністю підтримує позицію наших торфовиків, адже «Чернігівторф» є стратегічним для економіки області підприємством.

Нагадаємо, під час наради в стінах Чернігівської ОДА голова Чернігівської ОДА Олександр Мисник запропонував генеральному директору ДК «Укрторф» Андрію Озерчуку сісти за стіл переговорів і обрати кандидатуру з області, яка б влаштувала всіх. Та ця пропозиція була відкинута. Озерчук заявив, що він вже вніс подання на міністерство, а міністр має внести подання на Кабмін. Зрештою, останнє слово залишиться все-рівно за головою ОДА, а той запевнив усіх, що кандидатуру Рокоче не погодить і не піде проти трудових колективів.

Додаткової гостроти конфлікту надало питання виділення на підтримку торфовиробників області 15 мільйонів гривень. Голова облдержадміністрації доручив Департаменту економічного розвитку підготувати відповідний лист до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України щодо надходження зазначених коштів.

Очевидно, що ситуація потребуватиме втручання урядового керівництва, оскільки з нинішнім ген директором «Укрторфу» Андрієм Озерчуком всі можливості для діалогу вичерпані.

За інформацією Смолинського торфозаводу ДП «Чернігівторф»