На Гройсмана «наїхали» через Смолинський торфозавод

В Україні два мільйони тонн розвіданих запасів торфу, а Уряд фінансує Росію, американських, південноафриканських шахтарів і донецьких терористів, купуючи у них вугілля. Сьогодні на засіданні Уряду нардеп Олег Ляшко звинуватив Кабмін у знищенні Смолинського торфозаводу, що розташований у Смолині, на Чернігівщині. Цікаво, що з проблемами у вугільній галузі погодився сам прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, назвавши їх системними і хронічними.

«Прийміть в Уряді рішення для того, щоб ми не купували імпортного вугілля, імпортної нафти, знизьте податки, створіть інвестиційні стимули для нас наших компаній, щоб вони видобували вуглеводу», – з такими словами виступив на засіданні Кабмін Олег Ляшко. «Міністр енергетики підказує, що я кажу щось неправду, так 50 відсотків в балансі України – імпортне, газу – 90 відсотків і все інше. Платите мільярди! Ви мільярди платите російським шахтарям, американським шахтарям, юарським (Південна африканська республіка, – Авт.) шахтарям, а волинські шахтарі, червоноградські шахтарі сидять без зарплати і без роботи, не мають чим свої сім’ї годувати».

Ляшко торкнувся і проблеми Смолинського торфозаводу ДП «Чернігівторф».

«Два мільярди тонн запасів торфу в Україні, а ви добиваєте останній на Чернігівщині Смолинський торфобрикетний завод, а торф міг би стати альтернативою імпортному газу», – закинув він Гройсману.

Разом із тим Володимир Гройсман погодився: «у вугільній галузі, я згоден, – там є багато системних проблем. Знову ж таки – хронічні проблеми!».

Нагадаємо, завтра шахтарі Чернігівщини проведуть попереджувальну акцію під стінами Чернігівської ОДА.

Стрім із 29-ї хвилини: https://www.facebook.com/Andriy.Lozovyi/videos/3136964052995970/