Смолинські шахтарі висловили недовіру Рокоче та прогнали рейдера із заводу

На профспілкових зборах трудового колективу Смолинського торфозаводу філії ДП «Чернігівторф» торф’яники у присутності представників Чернігівської ОДА, Чернігівської облради, Чернігівської райради, голови Гончарівської ОТГ, старост і директорів шкіл одноголосно проголосували за недовіру ставленику Міненерговугілля Іллі Рокоче та директору ДК «Укрторф» Андрію Озерчуку. Більше того, коли присутній на зборах Рокоче спробував у черговий раз розповісти про молочні ріки і кисельні береги, шахтарі просто випхали його за двері, попередивши, що наступного разу зустрічатимуть з вилами.

Торф’яників особливо обурило те, що пан Рокоче більше тижня тому заблокував рахунки їхньому підприємству, залишивши робітників без зарплат, а завод без змоги нормально функціонувати. Ба навіть більше, аби переламати колектив, Рокоче підписав договір з сумнівною охоронною фірмою «Лівий Берег», яка з 12 грудня мала взяти під охорону Смолинський торфозавод. Згідно з договором, держава за рахунок шахтарів мала заплатити близько 170 тисяч гривень на місяць фірмі з репутацією рейдерів і «тітушок».

Рішення зборів трудового колективу профспілка шахтарів вже завтра направить в усі органи державної влади. Солідарність із смолинськими шахтарями вкотре засвідчили і на Ірванцівському торфозаводі, заявивши, що не сприймають Рокоче в якості директора ДП «Чернігівторф».

«Ми розуміємо справжню причину призначень, яка полягає в освоєнні вибитих нами 15 мільйонів гривень та доведенні до банкрутства останніх торфозаводів Чернігівщини, – говорить голова профспілки Смолинського торфозаводу Андрій Страхов. – Нещодавній приклад з доведенням до банкрутства ДП «Сумиторф», на який міністерство також виділило гроші, тільки підтверджує наші здогади».

Торф’яники більше не бажають працювати разом із людьми, що ведуть галузь до занепаду і  просять Чернігівську обласну раду забрати ДП «Чернігівторф» у комунальну власність. Якщо влада не почує їхніх прохань, вони обіцяють після закінчення воєнного стану, перейти до активної фази протестів.

За інформацією Смолинського торфозаводу