Калорійність, як в пелетів, і практично немає зольності: смолинський торфобрикет – найкращий

Смолинський торфозавод філії ДП “Чернігівторф” замовив свіжу лабораторну експертизу в українській інспекції “Укрінспаливо”, яка підтвердила найкращі показники якості торфових брикетів з Чернігівщини. Так, при допустимій нормі зольності в 23% торфобрикет із Смолина має лише 15,1%. А калорійність – як в паливних пелетів – 4290 ккал/кг при нормі 3500.
 
Навідміну від вугілля торфобрикет не залишає шкідливих домішок, а рештки продукту згорання можна використовувати як добриво.
Як повідомили на тофозаводі, у зв’язку зі зниженням платоспроможності серед населення та важким фінансовим станом в багатьох громадах, які є клієнтами заводу, ціну на торфобрикет знижено до практично собівартості. Відтак, замість 3310 грн/т ціну на заводі опустили до 2970 грн/т.
“Ми пішли на зустріч людям і знизили ціну до мінімальної, – пояснила директор торфозаводу Валентина Огієнко. – Зараз війна, всім важко, тому працюємо, щоб забезпечити доступним паливом якомога більше споживачів”.
Нагадаємо, Смолинський торфозавод у 2022 році попри всі складності виплатив до бюджетів різних рівнів близько 3 мільйонів гривень податків. Підприємство рентабельне і готується до наступного сезону заготівлі фрезеру. Разом із тим торговці державою з фонду держмайна не полишають спроб продати стратегічний завод.