Торфозаводи зробили Миснику пропозицію

Трудові колективи двох торфозаводів Чернігівщини – Смолинського та Ірванцівського – звернулися з листами до голови Чернігівської облдержадмінстрації Олександра Мисника, в яких висловили підтримку кандидату на посаду керівника ДП «Чернігівторф» Григорію Манойлу. Відповідні листи стали наслідком рішення зборів трудових колективів підприємств. Працівники заводів занепокоєні спробами рейдерства та доведення до банкрутства підприємств руками призначенців з Міненерговугілля. Найскрутніша ситуація наразі на Смолинському торфозаводі, який через дії міністерського ставленика Іллі Рокоче поніс багатомільйонні збитки і продовжує накопичувати борги. Листи про підтримку узгодженої з працівниками заводів кандидатури направлені півтора тижні тому, але ситуація досі не змінилась. Доведені до відчаю шахтарі планують поновити безстроковий страйк та вийти під стіни Чернігівської ОДА.

Голова первинної профспілки ДП «Чернігівторф» Андрій Страхов отримав відповідь від прокуратури Чернігівської області, у якій йдеться про порушення кримінального провадження за статтею 258 Кримінального кодексу України – підроблення документів, печаток, штампів та бланків. Головний фігурант справи – призначений Міненерговугілля виконуючий обовязки директора державного підприємства «Чернігівторф» Ілля Рокоче. Саме його заводчани звинувачують у підробці службової документації та блокуванні рахунків підприємства.

Заблокувати рахунки Смолинському торфозаводу Рокоче встиг ще на початку грудня 2018 року. А 11 грудня своєю ухвалою Чернігівський окружний адмінстративний суд задовольнив позовні вимоги первинної профспілкової організації управління ДП «Чернігівторф» до Міністерства енергетики та вугілньої промисловості України про визання неправомірними та скасування наказів від 29 жовтня 2018 року, якими звільнено з посади виконуючого обов’язки ДП «Чернігівторф» Юрія Бондаренка та призначено на його місце Іллю Рокоче. 
Крім того у провадженні Новозаводського суду Чернігова розглядається справа за позовом Юрія Бондаренка до Міненерговугілля про визнання неправомірним рішення щодо зміни істотних умов праці. На жодне із двох судових засідань представники профільного міністерства не з’явилися. Трудові колективи переконані, що у міністерстві зумисне затягують розгляд справ, оскільки рейдерському лоббі вигідна ситуація з накопиченням боргів торфозаводами та зрив сезону продажу основної продукції підприємств – паливних торф’яних брикетів.
Філія Смолинський торфозавод ДП «Ченігівторф» через дестабілізацію роботи понесла багатомільйонні збитки – міністерським ставлеником Іллею Рокоче заблоковані рахунки підприємства, повністю зупинені болотно-підготовчі роботи, не проводиться ремонт техніки і підотовка до нового сезону видобутку торфу, що знову ж таки призведе до багатомільйонних збитків у 2019 році. 
Найближчим часом через борги підприємству відключать світло, що паралізує роботу виробничого цеху. Продовжують зростати борги по заробітній платі (яких не було до приходу Рокоче) та податкам. Неодноразові зверення депутатського корпусу Гончарівської об’єднаної територіальної громади та Чернігівської обласної ради на адресу керівництва Міненерговугілля і Кабміну не принесли жодних результатів.
Дії міністерства працівники заводу розцінюють як зумисне доведення підприємства до банкрутства. Разом із тим, щоб вийти з ситуації трудові колективи Смолинського та Ірванцівського торфозаводів запропонували голові Чернігівської ОДА Олександру Миснику внести подання в профільне міністерство про призначення виконуючим обов’язки директора ДП «Чернігівторф» Григорія Манойла


«Григорія Михайловича ми знаємо по роботі директором «Смолинського торфозаводу» у 2013 році, – каже голова профспілки ДП «Чернігівторф» Андрій Страхов. – Він вміє слухати людей і прислуховуватись до пропозицій, але при цьому вирішальне слово залишається за ним. Ми впевнені, що ця людина здатна вирішити проблеми нашого підприємства з високим ступенем ефективності, а головне – врахувати думку трудових колективів».

Працівники підприємств звернулися до голови Чернігівської облдержадмінстрації Олександра Мисника терміново вирішити питання призначення керівника ДП «Чернігівторф» і розблокування рахунків Смолинського торфозаводу. У протилежному випадкові шахтарі знову оголосять безтерміновий страйк з виїздом під стіни Чернігівської ОДА. Затягувати більше нікуди. На носі – новий сезон!

Віталій НАЗАРЕНКО, газета «Чернігівщина»